Parní vyvíječe firmy Jumag

Podnik byl založen v roce 1961 jako Instalační a servisní centrum pro technologie na výrobu páry, pana Theo Jungela, v Mannheimu.

V létech do roku 1980 bylo nainstalováno a ošetřováno několik stovek parních zařízení od různých výrobců v Německu a sousedících států. Během této doby získané znalosti a zkušenosti s nejrůznějšími typy parních kotlů byly důsledně zhodnoceny. První vyvíječ páry vlastní výroby pod názvem "JUMA" (Jungel Mannheim) byl prodán v roce 1978.

Jedinečná a geniální nová konstrukce tohoto kotle s nízkým objemem vody, která sjednotila přednost vyvíječe páry a robustního a provozně bezpečného kotle s velkým objemem vody byla patentována a dodnes nebyla překonána.

Dnes vyrábí a prodává mezinárodně činný podnik pod názvem "Jumag Dampferzeuger GmbH" se sídlem v Hirschbergu u Heidelbergu svoje stále oblíbenější kotle s nízkým objemem vody, vytápěné olejem či plynem, s parním výkonem do  560 kg/h nebo 380 kW jako samostatné zařízení a do 3.300 kg/h nebo 2.280 kW jako vícenásobné zařízení a rovněž nově vyvinutý elektrický vyvíječ páry do 114 kg/h nebo 80 kW jako samostatné zařízení. 

Parní vyvíječe Jumag jsou velmi spolehlivé, nanejvýš ekonomické a extrémně uživatelsky optimální. S parními vyvíječi Jumag si také vy zajistíte rozhodující přednosti v konkurenční soutěži a rychlý návrat investic.


Objem dodávky zahrnují veškeré nezbytné komponenty jako jsou nerezové napájecí nádrže, odkalovací nádrže a technologie úpravy napájecí vody.

Nepovažujeme se jen za pouhé dodavatele vyvíječů páry, nýbrž za partnera našich zákazníků. Můžeme nabídnout zakázková řešení a dodaná zařízení rovněž odborně ošetřovat.

Kvalifikovaný personál garantuje kvalitu, počínaje vývojem, konstrukcí, výrobou až po servis. Celková produkce i systém řízení jakosti jsou kontrolovány TÜV a naše produkty mají ověřovací certifikát průmyslového vzoru CE.

Váš tým Jumag Dampferzeuger